Login: Heslo:


TMD CUP Hradec Králové - 2019

TMD Cup Hradec Králové

 

V sobotu 11.5.2019 jsme se brzy ráno vydali na soutěž do Hradce Králové. I když byly přihlášeny obě skupiny, kvůli velkému časovému rozptylu jsme jeli každá zvlášť.

Od 10:00 hodin začínala kategorie Děti, kde soutěžily MiniPuisnky a od 17:45 kategorie Hlavní, do které patřily Pusinky.

Pro nás to bylo všechno nové, ještě nikdy jsme na této soutěži nebyli. Kulturní centrum ALDIS byl pro nás honosný sál se světelnými efekty a s víc než komfortním zázemím.

Holky se najedly, převlékly, rozcvičily a netrpělivě vyčkávaly dobu, kdy měly nastoupit na podium. Protože jsem sama nevěděla, zda mohu být před podiem, zůstala jsem  na podiu ukrytá mezi závěsy. Skladbu jsem tudíž viděla z bočního pohledu. Musím říct, že řady byly rozsypané jako když kličkuje zajíc. J I tak jsme se snažily holky povzbuzovat. Protože jsme vystupovaly první ve skupině, měly jsme možnost shlédnout vystoupení všech dalších tří skupin.

Do šatny jsme odcházely s rozpaky, protože se nám zdálo, že soupeři jsou nedostižní. Trošičku jsem doufala, že alespoň jednoho soupeře porazíme, abychom nebyly poslední a zároveň BRAMBOROVÍ…

Na vyhlášení jsme čekaly skoro 2 hodiny.  Nástup na podium, shluknout se do kolečka a vyčkat na vyhlašování naší kategorie – to byl náš úkol. Při vyhlašování kategorie Pom-Pom jsem MiniPusinky připravovala na nejhorší možnou variantu. Moderátorka ale vyhlásila na 4.místě jiný tým. Hurá, nejsme poslední, budeme mít medaili!!! K naší velké radosti nezazněl název našeho týmu ani při vyhlašování 3.místa. Tak že by stříbrné medaile? S jistotou se zvedáme a chceme jít pro druhé umístění, ale moderátorka nehlásí MiniPusinky!!!  VÝHRA!!! My jsme první!!! Slzičky štěstí se koulí po tvářičkách a nevěřícně hledíme na moderátorku. Nečetla výsledky špatně? Slečna nahlíží do papírů a ubezpečuje nás, že jsme první. Úžasný pocit! Dostáváme na krk zlaté medaile a k tomu jahodový dort. Byl vynikajicí a holky si ho určitě zasloužily…

 

Pusinky dorazily kolem 16:30. Pomalu se připravovaly na svoje poslední vystoupení. Je to poslední soutěž a poslední setkání, kde jsou v tomto složení všechny pohromadě. Odcházejí slečny, které byly ve skupině 11 let. Je to kus života a zažily spolu spoustu neuvěřitelných zážitků, na které budou dlouho vzpomínat.

Ve své kategorii mají ještě jeden tým – TJ Alexis Chotěboř - opravdu kvalitní soupeř. Holky zahajovaly blok Hlavní skupiny v kategorii Pom-Pom. Zacvičily to super, byly plné energie a byly opravdu skvělé. Jenomže soupeř se nezůstal pozadu a předvedl úžasnou skladbu. Co se dá dělat – počkáme na verdikt poroty.

Čekání na vyhlášení bylo nekonečné. Soutěž nabrala hodinové zpoždění, ale nakonec se mohlo začít vyhlašovat. A naše kategorie je vyhlašována jako první. Tak jak to poslední vystoupení dopadlo? Je to neskutečné, ale i Pusinky si domů z Hradce vezou ZLATO! Nečekaný verdikt poroty Pusinky odměnil za celoroční práci a snažení. Holky byly šťastné a jahodový dort pro vítěze byl sladkou tečkou za náročným dnem.

Všem rodičům .které vozí holky, musím poděkovat! Podpora v hledišti byla nepřehlédnutelná! Bylo to super a teď už se těším na další zážitky s vámi se všemi…

© 2013 Sokol Poniklá | Autor: Vojtěch Scholz